Dini Soru / Sorular / Bir müslümana kafir demek

Bir müslümana kafir demek

Sponsorlu Bağlantılar

Bir müslümana kafir demek

Soru

Selamun Alekum hocam bir Müslümana kafir demek içinden yani sesli olarak değil içinden kafirsin demek. Hangi tarafı küfre sokar içinden kafirsin diyenimi yoksa diğerimi. Ben hep içimden öyle diyorum sonra kötü oluyorum. Ben küfre mi düştüm hocam.

Cevap

Aleykum selam. Eğer bu vesvese ile geliyor ve sen bu sözü tasvip etmiyorsan bunun sana bir zararı yoktur. Ama sen isteyerek ve bilerek bu sözü söylüyorsan bu çok tehlikeli bir sözdür.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Sanal ortamda zina başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

İslama göre cinsellik nasıl olmalı

Sponsorlu Bağlantılar İslama göre cinsellik nasıl olmalı Soru Merhaba hocam. Evlilikte islama göre cinsellik nasıl …

İslamda kırkı çıkan bebeğe ne yapılır

Sponsorlu Bağlantılar İslamda kırkı çıkan bebeğe ne yapılır Soru Bebeğin kırkı çıkmış ama akşamları gezmeye …

4 Yorumlar

  1. Selam hocam şimdi ben çok korkmaya başladim, hocam ben kafirmiyim butun ammelerim boşunami, hocam agzimla söylemedim böyle düsünüyordum düşünceme geldi ve içimden dedim, ama haşa agzimla demem hiç bir zaman çok korkarim içimden diyiyorum, agzimla hayir tasdik etmiyor içimden dediklerimi. Birde hocam sanki içim başka birisi hep beni kötü şeyler didirtiyor içimden hemen korkuya kapanarak titriyorum ben kendimi mafv ediyorum.

  2. Senin bu anlattıkların vesvese olduğunu gösteriyor. Bunlar insanı kafir yapmaz.

  3. Arkadaşm ciddi manada demedi ama ne gerek var namaza dedi bende tevbe de dedim o da dedi sonra ben omun dinden çıkabileceğini düşündüm ama sözlü olarak ona bişey demedim ve ona kelime şahadet getirmesini söyledim ve öyle deme dedim ben ona kafir mi demiş oldum çünkü birine kafir demek kötü bir şey kendine demek gibi yardımcı olurmusunuz

    • Senin ona böyle demen ona kafirsin demek değildir. Hem namaza gerek yok demek çok tehlikeli bir sözdür ve asla hafife alınamaz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.