Dini Soru / Boşandıktan sonra tekrar evlenmek islam

Boşandıktan sonra tekrar evlenmek islam

Merhaba benim annem ile babam bundan 16 sene önce boşandılar 16 yıldan beri babam bizden uzakta yurtdışında yaşıyor ve burada yabanca türk olmayan bir kadınla 2004 yılında evlendi sonradan bu yabancı kadından da 2009 yılında boşandı şimdi tekrar eve geldi fakat annemle evli değiller aynı yatakta yatıyorlar ilişkiye giriyorlar, şimdi cevap almak istediğim aynı yatakta yatmaları ve ilişkiye girmeleri günah mıdır. Sonuçta babam annemden boşandı başka kadınla evlendi imam nikahı bitmiş midir.

Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba kardeşim. Boşandılar derken ne şekilde bu olay oldu bunun bilinmesi lazım. Çünkü dini talak hakkı üçtür. Belki yeni bir nikah yaptılar belkide sadece ayrı kaldılar ve sizde boşandıklarını sanıyor olabilirsiniz. Bu konudaki en doğru bilgiyi onlar bilir. Eğer ciddi bir şüphen varsa bu durumu onlara veya onlardan birine söyleyerek bir müftülüğe gitmelerini ve oradan bilgi almaları gerektiğini söyleyebilirsin.

Cevabınız


Sorunuz bu konu ile ilgili ise yukariya cevap seklinde yazabilirsiniz. Veya asagidaki butona tiklayarak farkli bir soru sorabilirsiniz.

BiR SORU SOR