Dini Soru / Elimi neye atsam kuruyor

Elimi neye atsam kuruyor

Selamın aleyküm hocam,
Benim hayatım son 4 senedir alt üst oldu.Ne yapmaya çalıştıysam olmadı hep elimde kaldı tabiri yerindeyse kurudu. Kpssye hazırlandım 82 puan aldım atanamadım. İş muhabbeti zaten o bambaşka olmuyor. Askere gittim teğmen olmak istiyorum dedim çıkmadı sonra ben dönmek istemiyorum teskere bırakmak istiyorum dedim gene olmadı. En son pomem girdim spor mülakatında birşey polis olmamı istemedi. Hep bir engel bir sıkıntı çıktı ve sonunda parkuru devirdik düşük puan aldık. Heleki takla atarken kendimi ittiriyorum ancak atamıyorum 2-3 denememden sonra zar zor atlatabildim sanki orda beni birşey engelliyordu atmamı istemiyordu.Ne yapacağımı şaşırdım kaldım.Çok manevi boşluktayım bence benim kaderimde intihar yer almakta diye düşünüyorum Başka türlü olmayacak sanırım.

Sponsorlu Bağlantılar

Aleykum selam kardeşim. Sabırlı, güçlü ve mücadeleci olmalısın. Asla pes etmek hayatında olmamalıdır. Hayatın bir sinav olduğunu unutmayalım başimiza gelecek zorluklar karşısındaki duruşumuza göre muamele göreceğiz. Acizliğimiz çaresizliğimizi fark edip dua edip yalvarıp çareyi Allah tan bekleyip sabretmeliyiz.Dua dan sonraki duruşta önemli dua ettim kabul olacak diye bir kaide de yok yani.. alacaklı gibi bekleyip dua etmek duayı boşa çıkarır.Borçlu gibi dua etmek lazım.

kurtuluş reçetesi bu ayette gizli “Ey Peygamber! Sana ve sana tabi olan mü’minlere Allah yeter. Enfal suresi 64.”

Cevabınız


Sorunuz bu konu ile ilgili ise yukariya cevap seklinde yazabilirsiniz. Veya asagidaki butona tiklayarak farkli bir soru sorabilirsiniz.

BiR SORU SOR