Dini Soru / Evlilik için görüşmek

Evlilik için görüşmek

Tanıştığım bir kız var. Konuştuğum insanlarla evlenmeyi düşünürüm hep. Ciddiyimdir bu konularda.Onu 5 aydır tanımaya çalışıyorum. Bazen ilginç düşünceleri oluyor. Namazımı kılıyorum. yaptığım işimi de helalinden yapmaya çalışıyorum. Bu kız da çalışıyor ama ailesi çok iyi. Kendi de edepli. Ancak biraz ben çalışıyorum kadın erkek eşittir gibi sözler söylüyor. Kendi halinde biriyken kendini olmadığı gibi gösteriyor. İşte ben bar’a giderim falan. Aslında öyle biri olmadığını söylüyorlar. Bu kızla görüşmeye devam etmeli miyim. Beni biraz tedirgin etti.Evliliği düşünerek görüştüğüm biri.Ne yapmalıyım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Sponsorlu Bağlantılar

Evlilik için görüşmek ancak ciddi adımlar atılırsa ve yalnız bir şekilde görüşmeseniz bu caiz olur. Yoksa yalnız kalmalar ve vakit geçirmeler helal değildir. Eğer evlilik için bir adım atılmışsa yapılması gereken şey o kişi ve ailesi hakkında onları tanıyanlar aracılığı ile araştırma yani istişare etmektir. Eğer için rahat etmiyorsa elbette evlenmen uygun olmayabilir.

Cevabınız


Sorunuz bu konu ile ilgili ise yukariya cevap seklinde yazabilirsiniz. Veya asagidaki butona tiklayarak farkli bir soru sorabilirsiniz.

BiR SORU SOR