Dini Soru / Şirk koşmaktan nasıl kurtulunur

Şirk koşmaktan nasıl kurtulunur

Hocam ben dua yaparken sure okurken Allah tan yardım isterken icimden Allah derken ve Hz Muhammed derken haşa akabinde seytan dyorum istemeden icimden sonra o sureyi tekrar tekrar okuyorum. İcimden Allah deyince şeytan dedgmde tekrar ettgm dua sureyi tekrar okdgumda busferde Hz Muhammed dedgmde şeytan dyrum yine tekrar okuyorum sure ve duayi.

Bunların ikiside istemsiz oluyor tabi kabul etmyrum şeytan oldklarnı falan şuphesiz. Rabbim Allah Peygamberim Hz Muhammed şüphesiz. Sonra şu aklıma geliyor Allah deyp şeytan ddgmde tekrar ettgim sureyi Hz Muhammed şeytan ddgmde de tekrar etme geregi duyuyorum.

Allah a dua edip istiyorum şuphesiz. Dua sure okudugumda istem dşi Allah şeytan dedgmde tekrar ettim Hz Muhammed şeytan dedgmdede tekrar edeyim ikisinede kusur işlemeyeyim dyorum. Allahta yaptım Hz Muhammed dede yapayım derken ve yaptgmda Allah a şirk koşmuş olmamışımdır demi. Allah Rabbim bir duami suremi onun icin yapiyorum ondan isteyip ondan yardım bekliyorum alıyorum. Hz Muhammed de Peygamberim Allah ımın Resulu onada yanlş kelam duşuncede bulunmamak istemiyorum.

Hasa Allah la bir tutmuyorum. Bu yaptıklarım Allah a şirk koşmak olmaz degil mi. Çok korkuyorum Allah a şirk koşmaktan. Allah ı rabbim yaraticım kulluk ettigim inandgım kuranda ne emrettiyse yaptgım olarak goruyorum ve çok seviyorum Hz Muhammedi de peygamberim ahlakına uydugum sozlerine hadislerine uydugum Allah ımın resulu olarak goruyorum ve çok seviyorum.

Sponsorlu Bağlantılar

Haşa Hz Muhammedi Allah a şirk olarak falan koşmuyorum hocam koşmamda ikisinn yeri ayrı sorunun başlıgı şirk koştummu acaba dusuncesinden korkusundan nasl kurtulurum olcaktı şuanki olmaycakti hocam yanlş anlaşlma olmasın bunu bile kafama takıyorum

Sponsorlu Bağlantılar

Selamun aleykum kardeşim. Dediklerin şeytanın verdiği vesveselerdir. Dua edeceğin zaman yine vesvese gelecek diye düşünme, dikkatini oraya verme. Sen Allah’ın huzurundasın, o anı hissetmeye çalış. Vesvesen önem verdiğin sürece bitmez. Devamlı euzu besmele çek; la havle ve la kuvvete illa billahil aliyyül aziym diyerek Allah’a sığın. Vesveseden kimseye günah yoktur.

Sponsorlu Bağlantılar

Allah ım Rabbim.Hz Muhammedim Peygamberim.Kur an ı kerimim de Kitabımdı tektirler ve şirk falan koşmam hçbirine.Allah bize söylediklerine yaptıklarına uymamız guzel olan Allah ın rabbimiz oldugunu yaratıcımız oldugunu sadece ona kulluk etmemizi bize bildiren Allahtan başka ilah olmadıgını bildiren ve yol gösterici Peygamber olarak Hz Muhammed i verdi bize ve ona peygamber olarak şirk koşmam.kuran ı kerimde bize Rabbimizin Allah oldugunu bildiren bize nasl yaşamamz gerektgni anlatan Allahtan başkasına kulluk etmememizi sadece Allah a kulluk etmemizi bildiren Kitap olarak Allah ımın sözleri olarak şirk koşmam. Şirk kelimesini böyle Allah ın bize verdigi kutsal degerler icinde kullandım hocam haşa Allah a şirk konusundada şirk koşmam.

Sponsorlu Bağlantılar

Allah a en ufak dahi şirk koşmaktan okadar çok korkuyorumki hocam bildgnz gibi degil Allah ın sevdigi kulu olamamaktan okadar buyuk korkuyorum ki ne yazsam ne söylesem Allah a şirkmi koştum korkusu sarıyor içimi.Hz
Muhammed ve kur anı kerim Allah ı rabbimiz olarak bidiriyor en guzel ve açık olarak bize ve Kuranı kerimi ve Hz Muhammedide bize Allah verdi zaten bunlardan dolayı onlarada şirk koşmam diyorum.
Herşey için şüphesiz önce Allah.Önce Allah sevgisi snra kuranı kerim sevgisi snra peygamber sevgisi.Kur anı kerimde Allah ımın yazdgi kitabı şüphesiz.Allah ımın bıze yazıp gönderdgi kitap oldgu için sıralama olarak 2 dedim hocam allah ımijn soylerinin sevgsi birdir herzman bende.yanlş bşey söylemeyeyhjm dye surekli acklama yapiyorum hocam

Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba kardeşim. Bunu takıntı haline getirme. Aleni şirke düştüğünü anladığın zaman hemen tabii ki tövbe etmek zorundasın. Ancak Allah’ın rasulu sevgili peygamberimize (sav) aşırı derecede sevgi, iman ve itaatten korkacak bir durum olamaz. O bizim Kur’an ile birlikte rehberimizdir.

Cevabınız


Sorunuz bu konu ile ilgili ise yukariya cevap seklinde yazabilirsiniz. Veya asagidaki butona tiklayarak farkli bir soru sorabilirsiniz.

BiR SORU SOR