Dini Soru / Kocamdan ayrılmak istiyorum

Kocamdan ayrılmak istiyorum

Selamu aleykum hayırlı akşamlar hocam ben bi evlilik yaptım ve kocamdan cok şidddet gördum ve bana ve aileme küfür ediyor ölmuş babama bile küfür ediyor elimi kırdı surekli kavga ediyor bnle 45 yaşımdayım 30 yıldır beraberiz evlendiğimden beri şiddete uğruyorum ve bende kocamın yüzüne bakmak istemiyorum. Hastayım diyorum zalimler hasta olur diyor hocam yüzüne bakmak istemiyorum günah mı gunah deği lmi boşanmak gibi yani soruma cevap verirseniz Allah sizden razı olsun.

Hocam ben bir evlilik yaptım ve o kocam bana küfür ediyor beni dövüyor onun yüzüne bakmak istemiyorum biraz iyi olsa gene devam ederim ama çok kötü bende onun yüzünü görmek istemiyorum bıktım ondan hocam ondan ayrılırsam günah mı değil mi?

Sponsorlu Bağlantılar

Aleykum selam hanım kardeşim. Boşanmak haram değildir elbette ama boşanmak her zaman en son çare olmalıdır. Eğer eşinin sana olan haksızlıklarını ve zulümlerine engel olma imkanın varsa veya bir destek alma imkanın olursa bu sorunu çözmeye çalış. Allah sıkıntılarını gidersin.

Cevabınız


Sorunuz bu konu ile ilgili ise yukariya cevap seklinde yazabilirsiniz. Veya asagidaki butona tiklayarak farkli bir soru sorabilirsiniz.

BiR SORU SOR